Inauguracja Pucharu Gdyni już za nami

Pierwsza impreza z tego cyklu miała miejsce na placu przy ulicy Kcyńskiej w Gdyni Cisowej. Od zeszłego roku Puchar Gdyni się znacząco rozwinął, a organizatorzy skupili się głównie na dzieciach i młodzieży. W taki oto sposób 22 marca wystartowało 130 osób w 14 kategoriach wiekowych, najmłodsi zawodnicy mieli 3 lata, a najstarsi 18.


W niedzielę nikt nie spodziewał się dobrej pogody, nocne opady śniegu i mroźna aura nie sprzyjały pozytywnym prognozom, tym większym zaskoczeniem było poranne słońce, które mimo niskiej temperatury ogrzewało i dodawało otuchy zawodnikom. Najbardziej zdziwieni zdawali się być jednak nie uczestnicy, a mieszkańcy osiedla, którzy dziwnym trafem, mimo wszechobecnych informacji, nie spodziewali się mieć pod oknem imprezy biegowej. Zaskoczenie na szczęście było jak najbardziej pozytywne, w związku z czym udało się zebrać pokaźną sumę osób startujących i kibicujących. Starty odbywały się w kategoriach wiekowych podzielonych mniej więcej co trzy lata, na dystansach od 100 do 2000 metrów. Biegano wokół placyku, gdzie jedna pętla miała 400 metrów. Każdy z zawodników na mecie otrzymał pamiątkowy medal, słodki upominek i soczek w kartoniku, do tego na najlepsze trójki każdej kategorii czekały puchary. Dekoracje odbywały się bezpośrednio po ukończonych biegach, a na koniec organizatorzy przygotowali również dla wszystkich losowanie nagród – piłek sportowych, paletek, okularów do pływania i nawet deskorolek. Cała impreza przebiegła sprawnie, bez zbędnego przedłużania, wszystko trwało zaledwie dwie i pół godziny.

Głównym organizatorem była Rada Dzielnicy Gdynia Cisowa, której przewodniczący dawał sygnał do każdego startu i osobiście gratulował zwycięzcom.


Puchar Gdyni to cykl sześciu imprez propagujących wśród dzieci i młodzieży przyjemność z  biegania i zdrowy, aktywny tryb życia. W Pucharze odbędą się imprezy w różnych dzielnicach Gdyni, które zwieńczone będą październikowym uroczystym podsumowaniem z nagrodami w Parku Naukowo Technologicznym. Liczy się każdy start, dlatego też warto startować we wszystkich imprezach.


Następne zawody odbędą się 25 kwietnia na Witominie Leśniczówce, serdecznie zapraszamy!Wyniki - kliknij
Zdjęcia - kliknij