W sobotę odbył się drugi etap młodzieżowego Pucharu Gdyni

Tym razem impreza zlokalizowana była na Witominie Leśniczówce, gdzie przedstawiciele Rady Dzielnicy, głównego organizatora, czynnie wspierali młodych zawodników, by następnie wręczyć im medale i puchary.
Pogoda tego dnia była istnie plażowa, przygrzewające i nieosłonięte niczym słońce zachęcało do opalania się na trawie, przy czym rozweselało atmosferę i jednoczenie sprawiało, że rywalizacja stała się trochę trudniejsza. W sobotę wystartowało 164 młodych zawodników.


Jak w całym Pucharze Gdyni startowali tu zawodnicy od najmłodszych (pierwsza kategoria to 0–4 lata) do 18 latków na dystansach odpowiadających wiekowi. Najkrótszy odcinek przygotowany dla młodych biegaczy miał 100 metrów, a najdłuższy 800. W Cisowej starsi sportowcy mieli do przebycia nawet 2000 metrów, lecz tym razem trasa była zdecydowanie bardziej wymagająca. Witomiński las bowiem obfituje w liczne wzniesienia, co nadaje mu niemalże górskiego charakteru, a, jak wiadomo, im więcej podbiegów, tym więcej siły i przygotowań potrzeba, by przebiec cały dystans.


WYNIKI - kliknij

Na mecie na każdego czekały medale, soczki w kartonikach, a dla najlepszych w swoich kategoriach również puchary. Dekoracje odbywały się bezpośrednio po poszczególnych biegach dzięki czemu impreza przebiegła sprawnie. Po ostatnim wręczeniu pucharów uczestników zabawiał iluzjonista Rafał Reszke, który w swoim magicznym pokazie oczarował publiczność, która łapczywie przyglądała się występom (nie mówimy tu tylko o dzieciach). Następnie rozlosowano jeszcze nagrody – paletki, piłki i deskorolki (które były zdecydowanie najbardziej pożądane).


W międzyczasie, w momencie oczekiwania na swój start lub losowanie, na witomińskim boisku przygotowane były gry i zabawy dla dzieci serwowane przez firmę Domifan, która dbała o dostarczenie atrakcji.
Tego dnia, w tym samym miejscu, zaraz po biegach młodzieżowych odbyła się jeszcze inauguracja Pucharu Bałtyku w biegach i nordic walking. Tu dystanse były dłuższe, od 5 do 11 kilometrów, a zawodnicy musieli zmierzyć się z trudniejszymi pagórkami. Część uczestników Pucharu Gdyni wystartowała również w zmaganiach z kijami.

Puchar Gdyni to cykl sześciu imprez propagujących wśród dzieci i młodzieży przyjemność z  biegania i zdrowy, aktywny tryb życia. W Pucharze odbędą się imprezy w różnych dzielnicach Gdyni, które zwieńczone będą październikowym uroczystym podsumowaniem z nagrodami w Parku Naukowo Technologicznym. Liczy się każdy start, dlatego też warto startować we wszystkich imprezach.

Serdecznie zapraszamy na kolejne zawody z cyklu!