Puchar Gdyni zawitał na orłowską plażę!

W ubiegłą niedzielę – 14 czerwca – ponownie odbyły się biegi młodzieżowe na terenie Gdyni. Była to już czwarta odsłona Pucharu w roku 2015, w której wystartowało tym razem ponad 140 osób. Plaża utrudniała bieganie i jednocześnie wzmagała rywalizację, która była bardzo zacięta i ostatecznie przyniosła wiele radości.


Młodzi zawodnicy biegali na dystansach od 100 do 1600 metrów. Kluczem do zwycięstwa tym razem było dobre i dokładne rozplanowanie trasy biegu, gdyż trzeba było wybrać, czy poruszać się po głębszym piachu, po linii prostej, czy odbić lekko w stronę brzegu, trochę nadrobić, ale mieć w miarę twardy grunt pod nogami. Druga opcja cieszyła się większym powodzeniem.

Sama plaża dla wielu kibiców była nie lada gratką, gdyż wiele osób pozabierało ze sobą koce i wygrzewało się w co rusz wyłaniających się zza chmur promieniach słońca. Niektórzy nawet zdecydowali się na kąpiel, ale to zupełnie inna historia.

Standardowo już na każdego czekały medale, soczki i wafelki, dla najlepszych przygotowano puchary, a po wszystkim odbyła się loteria fantowa z piłkami, latawcami, paletkami i deskorolką.
Głównym organizatorem tychże zawodów była Rada Dzielnicy Gdynia Orłowo, której przedstawiciele czynnie wspierali zawodników i wręczali im poszczególne upominki.Puchar Gdyni to cykl sześciu imprez propagujących wśród dzieci i młodzieży przyjemność z  biegania i zdrowy, aktywny tryb życia. W Pucharze odbędą się imprezy w różnych dzielnicach Gdyni, które zwieńczone będą październikowym uroczystym podsumowaniem z nagrodami w Parku Naukowo Technologicznym. Liczy się każdy start, dlatego też warto startować we wszystkich imprezach (zapisy są darmowe).
Serdecznie zapraszamy na kolejne zawody z cyklu!