Bieg Polana Rady Dzielnicy Gdynia Dąbrowa pokazał, że aktywność jest doskonała dla całych rodzin!

W sobotę na polanie w lasku na Dąbrowie odbyła się impreza, która była wydarzeniem partnerskim Pucharu Gdyni. W tym wypadku oznacza to, że wyniki w Dąbrowie nie liczyły się do klasyfikacji generalnej Pucharu, ale za to zasady były dokładnie takie same. Przede wszystkim ta impreza była dedykowana najmłodszym biegaczom, tym, którzy dopiero nauczyli się chodzić (biegać) i tym, którzy powoli wchodzą w dorosłość.

Na polanie przygotowano dwie pętle – jedną ok. 300 metrową i drugą ok. 700 metrową, przy czym dystanse w zależności od kategorii wiekowych były zróżnicowane i zawodnicy musieli pokonywać odpowiednie kombinacje tych dwóch pętli. Wyjątkiem były najmniejsze dzieci, które zmagały się z odległością 100 metrów. Trasa w całości była przełajowa i płaska, a na poszczególnych okrążeniach można było doskonale rozłożyć siłę.


Po biegach młodzieżowych nastąpiło losowanie nagród, w międzyczasie rozpalono ognisko i przyniesiono kiełbaski. Chwilę potem, o godzinie 14:00 rozpoczął się bieg na ok. 4000 metrów, który był dodatkiem do całej imprezy i odbył się w kameralnej formie. Niemniej jednak, dzięki temu wszyscy członkowie rodziny mogli się zmierzyć w odpowiednich dla siebie kategoriach, a rodzice mogli dać doskonały przykład swoim pociechom (niekiedy na pewno było też odwrotnie :)


Młodzi zawodnicy otrzymali ekologiczne – drewniane medale, nawiązujące do loga organizatora – Rady Dzielnicy Dąbrowa. W najbliższym czasie odbędzie się tam również rajd rowerowy (28.09) i bieg mikołajkowy (28.11),  na których również będą czekały medale tego samego typu. Po uzbieraniu trzech, można będzie otrzymać specjalny stojak na medale, który na pewno sympatycznie wzbogaci kolekcję.


Impreza przebiegła bardzo sprawnie i cieszyła się sporym uznaniem. Jest zatem spora szansa, że za rok wejdzie już w skład Pucharu Bałtyku. Czas pokaże, tymczasem zapraszamy na rajd rowerowy do Cisowej 13 września!