Odbył się ostatni etap biegów w cyklu Puchar Gdyni 2015

Tym razem, 18 października młodzi biegacze musieli zmierzyć się nie tylko ze swoimi rywalami, lecz również z pogodą, która zdecydowanie nie sprzyjała beztroskiemu spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Na szczęście sportowy duch zwyciężył i okazało się, że w deszczu i delikatnym błocie też można biegać z przyjemnością i niezależnie od wieku.
Tak jak na poprzednich etapach Pucharu, tym razem również wystartowały tam zarówno dzieci, które dopiero nauczyły się biegać jak i młodzież u progu dorosłości. Niemalże każda kategoria wiekowa (było ich aż siedem) miała przygotowana inny dystans. Odległości wahały się od 100 do 2000 metrów i były dostosowane do możliwości danego przedziału wiekowego.
Start i meta umieszczone były przy końcu ul. Zofii Nałkowskiej na Karwinach. Trasy prowadziły w głąb lasu, gdzie zawodnicy robili pętelkę, po czym kończyli w miejscu rozpoczęcia.
Niestety od samego rana siąpił deszcz, co trochę utrudniało przebieg imprezy. Nie zabrakło jednak dobrych humorów i zaciętej walki o najwyższe miejsca. Był to bowiem już ostatni etap Pucharu Gdyni, zatem jednocześnie była to ostatnia szansa na wspięcie się w klasyfikacji generalnej Pucharu i przegonienie swoich rywali.


Na mecie każdy biegacz otrzymał medal i soczek, wcześniej rozdawano również batony. Bezpośrednio po każdej konkurencji następowały dekoracje, w związku z czym całe wydarzenie przebiegło bardzo sprawnie. Po samej sportowej rywalizacji na uczestników czekała jeszcze dodatkowa atrakcja w postaci losowania nagród, w którym automatycznie brał udział każdy, kto wystartował w tej imprezie. Do zdobycia były uwielbiane przez dzieci deskorolki, frisbee, piłki do różnych sportów, okulary pływackie, paletki i zegarki.
Imprezę można podsumować jako udaną, mimo jesiennej aury wszyscy dobrze się bawili, a taki przecież był główny cel.

Tego dnia, zaraz po biegach młodzieżowych odbyła się jeszcze inauguracja Grand Prix Trójmiasta w biegach i nordic walking. Ta część dnia dedykowana była już osobom dorosłym, które startowały na dystansie 8 kilometrów. Dzięki temu w niedzielę 18 października dosłownie całe rodziny mogły zakosztować sportowej rywalizacji i spędzić aktywnie dzień!

Ostatni bieg w ramach Pucharu Gdyni nie oznacza zakończenia całego cyklu. Ciągle można jeszcze wybrać się na wycieczkę rowerową 25 października w Gdyni Cisowej i zdobyć dodatkowe punkty. Zapraszamy również na oficjalne podsumowanie Pucharu Gdyni do Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości (obok stadionu miejskiego), które odbędzie się 29 października o godzinie 18:00. Będą tam rozdawane puchary dla najlepszych zawodników całego cyklu.

Do zobaczenia!