Wielka Gala Młodego Sportu odbyła się w czwartek

Pod koniec października, na Karwinach miał miejsce ostatni punktowany start Pucharu Gdyni. Teraz przyszła pora podsumowań. Organizatorzy postanowili zatem uhonorować najlepszych młodych biegaczy na Wielkiej Gali Młodego Sportu w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Na zwieńczeniu cyklu obecnych było ponad sto osób, wśród których przedstawiciele władz miasta i rad dzielnic.Wszystkich gości powitały stojące na ul. Olimpijskiej flagi i dmuchany balon Gdyńskiego Centrum Sportu, które wyznaczały drogę do wejścia na salę przygotowaną specjalnie pod ceremonię. Można tam było napić się kawy, poczęstować ciastkiem, a co najważniejsze rozsiąść się wygodnie i brać udział w gali. 


Ceremonia rozpoczęła się standardowo od podziękowań dla patronów sportowych: Renaty Walendziak, Antoniego Cichończuka, Waldemara Lisickiego i Andrzeja Magiera, organizatorów poszczególnych imprez - rad dzielnic i innych osób zaangażowanych w Puchar. Każdy, kto został wyczytany, otrzymywał tabliczkę upamiętniająca wkład pracy i udział w propagowaniu sportu powszechnego.


Następnie odbyła się główna część imprezy - wręczenie nagród najlepszym młodym biegaczom północnej Polski, zwycięzcom Pucharu Gdyni. Każdy, po kolei, wchodził na duże podium i odbierał podwójne nagrody. Z jednej strony Wielki Puchar Gdyni (tak dużych rozmiarów, że niemalże przewyższał najmłodszych zawodników, którzy jak go odbierali robili wielkie, pełne fascynacji oczy), z drugiej natomiast zróżnicowane nagrody rzeczowe, dopasowane do wieku i płci. Dzieci do 12 roku życia otrzymały gry planszowe, puzzle, lub roboty do składania, starsi natomiast, plecaki, piłki i skakanki.
W dekoracji pomagali członkowie rad dzielnic i pani Joanna Zielińska - Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Sportu.


Kolejnym punktem programu było wręczenie statuetek biegacza i drobnych pakunków zawodnikom, którzy wytrwale wystartowali we wszystkich imprezach Pucharu Gdyni.


Jeszcze raz dziękujemy za te imprezy, dziękujemy za wspólnie spędzony czas i już teraz zapraszamy na kolejny Puchar Gdyni w roku 2016!