Ruszamy! To już ta niedziela

Ruszamy, ruszamy na start! 17 kwietnia 2016 roku rozpoczynamy tegoroczny cykl Pucharu Gdyni! Nie może Cię tam zabraknąć :)

Ze względu na duże zainteresowanie otwieramy dla Was biuro zawodów już w sobotę! Od godziny 10:00 do 18:00 będziecie mogli odebrać swój numer startowy oraz mapę i dodatkową niespodziankę :)


Dla pierwszych 300 osób, które zweryfikują się w biurze zawodów gwarantujemy piękny odlewany medal.
Pozostałym zawodnikom taki piękny medal zostanie dosłany.


DLA PRZYPOMNIENIA:


O przynależności do danej kategorii wiekowej decyduje ROK URODZENIA. Zawodnicy, którzy wystartują w złej kategorii wiekowej nie zostaną ujęci w klasyfikacji.


15:00 – bieg chłopców i dziewcząt do 4 lat
15:15 – bieg maluch z rodzicem*
15:20 – bieg chłopców i dziewcząt 5-7 lat
15:40 – bieg chłopców i dziewcząt 8-9 lat
15:55 – bieg chłopców i dziewcząt 10-11 lat
16:10 – bieg chłopców i dziewcząt 12-13 lat

16:30 – bieg chłopców i dziewcząt 14-16 lat oraz 17-18 lat
16:50 – losowanie nagród i zakończenie


We wszystkich kategoriach (nie dotyczy kategorii specjalnej „maluch z rodzicem”), każdy zawodnik musi wystartować sam, bez pomocy i obecności na trasie rodzica/opiekuna. Jeżeli mimo powyższego zapisu rodzic/opiekun dziecka pojawi się na trasie biegu, zawodnik może zostać zdyskwalifikowany i nie otrzymuje pamiątkowego medalu.

*Kategoria specjalna: „maluch z rodzicem” ma charakter rekreacyjny, gdzie nie przewiduje się nagród za zajęte miejsca, a jedynie pamiątkowy medal za uczestnictwo w biegu.

Pamiętajcie, że w tym roku prowadzimy dodatkową klasyfikację szkół. Szkoła, która zbierze najwięcej punktów w całym cyklu otrzyma bon na sprzęt sportowy Interplastic w wysokości 2 000 zł.

Punktacja w klasyfikacji przedstawia się następująco:
Każdy młody zawodnik, który wystartuje w danym etapie i w miejscu klubu będzie miał wpisaną szkołę* otrzyma 1 pkt na rzecz swojej placówki. Ważna jest liczba osób startujących w poszczególnych etapach Pucharu Gdyni. Najważniejsze jest zatem samo uczestnictwo, jednak w razie zdobycia przez kilka szkół tej samej liczby punktów, liczy się ilość najwyższych miejsc.

Chcieliśmy Was poinformować, że po kilku słusznych zgłoszeniach postanowiliśmy przychylić się do uwag dotyczących Zespołu Szkół, które łączą w sobie dwie oddzielne placówki szkołę podstawową oraz gimnazjum.

Chodzi o to, żeby było sprawiedliwie wobec pozostałych szkół, zatem nie będziemy sumować liczby punktów dla całego Zespołu Szkół, a oddzielnie dla podstawówki i oddzielnie dla gimnazjum mieszczącym się w takiej placówce.

Dlatego jeżeli któryś uczestnik wpisał w miejsce szkoły ZSnr ? lub też zapomniał uzupełnić tego pola, aby pomóc swojej szkole może zmienić tę nazwę ale maksymalnie do 22 kwietnia dla imprezy na Witominie Leśniczówka.


Prosimy zatem o wpisanie jednakowego skrótu nazwy szkoły u wszystkich zawodników, tj.:

Przedszkola: Przedszkole nr [numer] [miejscowość], np. Przedszkole nr 12 Sopot.
Szkoły podstawowe: SP [numer szkoły] [miejscowość], np. SP4 Gdynia.
Gimnazja: PG [numer szkoły] [miejscowość], np. PG4 Gdańsk.
Licea: [numer] LO [miejscowość], np. VLO Gdynia.
Technika: Technikum nr [numer] [miejscowość], np. Technikum nr 3 Sopot. !!!!!!!!!!!!!! DO ZOBACZENIA NA STARCIE !!!!!!!!!!!!!!