Orłowo pobiegnie w niedzielę! Przed nami starty młodzieżowe i bieg na 5 km


Nadciąga lato, czas zatem udać się na plażę! W Orłowie, zaraz obok mola w niedzielę powstanie miasteczko Pucharu Gdyni. Dzieci i młodzież pobiegną na odpowiednich dla ich wieku dystansach po samej plaży, a dorośli wkroczą w las i pobiegną 5 km przez Kępę Redłowską. 

Przede wszystkim Puchar Gdyni to cykl imprez dedykowanych najmłodszym mieszkańcom Trójmiasta. Po Witominie i Kamiennej Górze przyszła pora na trzecią dzielnicę. Biegi w Orłowie odbywają się już od wielu lat i na stałe wpisały się w sportowy kalendarz miasta, w tym roku nie mogło też zabraknąć biegu na 5 km!


W niedzielę 12 czerwca pierwsze starty odbędą się o godzinie 10:00, godzinę wcześniej ruszy biuro zawodów. Biegi dla dorosłych odbędą się zaś o 12:00. Każdy z zawodników otrzyma pamiątkowy odlewany medal z cyklu, a najlepsi również puchary. Dla dzieci przygotowano też niespodziankę! Po rywalizacji i dekoracji najlepszych młodych biegaczy, odbędzie się też losowanie atrakcyjnych sportowych nagród, takich jak piłki, paletki, frisbee, a nawet deskorolki.

Na plaży w Orłowie pobiegniemy krótsze dystanse:
  • kat. 0-4lat - 100 metrów
  • kat. 5-7 oraz 8-9lat - 400 metrów
  • kat. 10-11 oraz 12-13lat - 800 metrów
  • kat. 14-16 oraz 17-18lat - 1600 metrów

Poniżej prezentujemy trasę przełajowego biegu na 5 km:


Zapraszamy serdecznie do Orłowa! Widzimy się w niedzielę na plaży obok Tawerny Orłowskiej!