Czekają Was nowe atrakcje na festynach organizowanych przez Puchar Gdyni!

http://www.puchargdyni.pl/2018/05/czekaja-was-nowe-atrakcje-na-festynach.html

Projekt Healthy Means Happy stworzony został przez grupę licealistów, którzy postanowili promować zdrowy styl życia wśród najmłodszych. Początkowo prowadzili tylko warsztaty w szkołach, a teraz będzie można ich spotkać na nadchodzących festynach - m. in. 27 maja na Cisowie.

Czym jest Healthy Means Happy? Tak twórcy projektu mówia o swojej działalności:

Projekt polega na przeprowadzeniu ciekawej lekcji przez Olę, Wiktorię i Agnieszkę, w której uczniowie dowiadują się podstaw o ogólnym pojęciu zdrowia. Między innymi pokazujemy ile cukru znajduje się w napojach, które spożywają na co dzień i czym je zastąpić, jak prawidłowo myć zęby czy dlaczego powinniśmy pić dwa litry wody dziennie. Zadajemy im bardzo dużo pytań, nagradzając poprawne odpowiedzi naklejkami. Prezentujemy im możliwości wypełniania wolnego czasu różnymi aktywnościami fizycznymi w nietypowych formach, takich jak jazda konna, hokej na lodzie, żeglarstwo. Przekazujemy im również podstawową wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Mówimy o prawidłowej postawie, jak siedzieć w ławce aby nie robić sobie krzywdy, jak zlikwidować zbędne ciężary w plecaku i jakie konsekwencje mogą nastąpić po siedzeniu na jednej nodze. 

Równolegle organizujemy zajęcia ruchowe. Martyna, prowadząc zajęcia koordynacyjno-integracyjne i taneczne uczy dzieci nowych zabaw, które mogą wykorzystać na swoich podwórkach. Aless z pomocą Staszka prowadzą trening. Nie ma nic lepszego dla dzieci niż zdrowa rywalizacja, motywująca do działania.

W tym miejscu chcielibyśmy też zaprosić na festyn organizowany przez Healthy Means Happy: