Pierwszy start za nami!


W sobotę odbyło się rozpoczęcie marynarskiego cyklu biegowego dedykowanego najmłodszym mieszkańcom Gdyni i okolic. W imprezie wzięło udział ponad 420 uczestników, każdy otrzymał medal, a najlepsi puchary. Była też szansa na wygraną dodatkową w organizowanej na koniec loterii fantowej.

W tym roku zmieniliśmy lekko koncepcję medali – dalej oczywiście każdy uczestnik otrzymał go na mecie, ale tym razem medale mają też wartość edukacyjną – na każdym etapie Pucharu Gdyni na rewersie medalu będzie można znaleźć inne zwierzę zamieszkujące Bałtyk lub rejony nadbałtyckie – na otwarcie serii znalazł się tam jedyny bałtycki waleń – morświn. 

WYNIKI

Warto też dodać, że sam Puchar Gdyni został doceniony licznymi patronatami honorowymi: Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka, Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Inspektora Marynarki Wojennej wiceadm. Jarosława Ziemiańskiego, Rektora-Komendanta Akademii Marynarki Wojennej kontradm. prof. dra hab. Tomasza Szubrychta, Rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. dra hab. Janusza Zarębskiego, Dyrektora Naczelnego Urzędu Morskiego w Gdyni mgra inż. kpt. ż.w. Wiesława Piotrzkowskiego i Prezesa Ligi Morskiej i Rzecznej Andrzeja Królikowskiego. 


Najważniejsze jednak jest to, że po raz kolejny udało się zachęcić młode pokolenie do aktywności fizycznej i pokazać, że bieganie to nie tylko wysiłek, ale też dobra zabawa.