To był weekend pełen sportu dla młodych gdynian!


18 i 19 maja, mimo niepewnej pogody, na rowerowych i biegowych trasach Pucharu Gdyni stawiła się rekordowa liczba uczestników. W sobotę na Dąbrowie odbył się już XXI Wyścig Rowerowy Rady Dzielnicy Dąbrowa, a w niedzielę w Parku Kilońskim biegi dla dzieci i młodzieży organizowane przez Radę Dzielnicy Chylonia.

W obu imprezach mogły startować dzieci od pierwszych lat życia i rywalizować w kategoriach wiekowych ze swoimi rówieśnikami. Każdy na mecie otrzymał medal, najlepsi stanęli na podium i odebrali puchary, na koniec obu wydarzeń rozlosowano też liczne nagrody ufundowane przez sponsorów i organizatorów.- Serce rośnie, gdy patrzymy na nowe pokolenia rowerzystów ścigających się w naszej dzielnicy. Leśna Polana na Dąbrowie, to od wielu lat miejsce spotkań, rekreacji i przestrzeń stanowiąca dobre warunki do uprawiania sportu. Za nami już XXI edycja Wyścigu Rowerowego, już teraz wiem, że tradycja organizacji tego wydarzenia będzie bezsprzecznie kontynuowana - mówi Roman Wasielewski, wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Dąbrowa i pomysłodawca wyścigu.- Po raz pierwszy Puchar Gdyni gościmy tutaj, na Chyloni i od razu mamy ogromny sukces - prawie pół tysiąca dzieci na trasie, co jak mi wiadomo, jest rekordem frekwencji w historii organizacji całego cyklu. Cała impreza odbyła się w Parku Kilońskim, który jest sercem naszej dzielnicy i to właśnie tu pokazywaliśmy dzieciom, że bieganie może być dobrą zabawą, to tu, na takich imprezach tworzymy podwaliny pod przyszłe zdrowe i szczęśliwe społeczeństwo - podsumowuje bieg Andrzej Jończyk z Rady Dzielnicy Chylonia.W tym roku koordynatorzy Pucharu mierzą się z bardzo dużym zainteresowaniem. Biegi w Chyloni to był dopiero drugi etap cyklu, ale już widać, że ten sezon będzie najlepszy w historii. Do tej pory na zapisach on-line limit uczestników ustawiony był na poziomie 450 osób, można było jednak dopisywać się w dniu imprezy. Ze względu na ekspresowe wypełnianie się list startowych, podjęto jednak decyzję o rozszerzeniu limitu do 600 dzieci, można zatem spodziewać się, że w najbliższym czasie padną kolejne rekordy. 
W okresie maja i czerwca Puchar Gdyni odbywa się niemalże co tydzień, jest więc gdzie startować. W tych imprezach nie ma wpisowego, by wystartować trzeba spełniać tylko jeden warunek - mieć mniej niż 18 lat.Puchar Gdyni odbywa się od 2014 roku, obecnie ma morski, marynarski charakter i został objęty patronatami honorowymi: Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka, Senatora RP Sławomira Rybickiego, Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Inspektora Marynarki Wojennej - wiceadm. Jarosława Ziemiańskiego, Rektora-Komendanta Akademii Marynarki Wojennej, Kontradm. prof. dra hab. Tomasza Szubrychta, Rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, prof. dra hab. Janusza Zarębskiego, Dyrektora Naczelnego Urzędu Morskiego w Gdyni. mgra inż. kpt. ż.w. Wiesława Piotrzkowskiego i Prezesa Ligi Morskiej i Rzecznej, Andrzeja Królikowskiego.